Mamoza ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne wśród parkanów akustycznych

Ogrodzenia akustyczne wśród parkanów akustycznych

Ogrodzenia akustyczne Akustyczne ogrodzenia redukujące hałas

photo

Ekrany akustyczne ogrodowe

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne są używane do zamykania budynków komercyjnych i pomieszczeń w celu zapewnienia poczucia prywatności i wygłuszenia przestrzeni życiowych. Koncepcja izolacji akustycznej została zapoczątkowana w latach 20-tych XX wieku, ale najczęściej stosowanymi rodzajami izolacji akustycznej są ogrodzenia akustyczne i ekrany dźwiękochłonne. Te dwa typy różnią się od siebie, ponieważ ogrodzenia akustyczne mają konstrukcję, która jest zupełnie inna niż ekran dźwiękochłonny.

Parawan dźwiękochłonny stawka

Izolacja akustyczna dobrze działa na ścianach. Większość dźwięków, które wydostają się przez ściany, jest odbijana z powrotem do wnętrza domu. Dlatego izolacja dźwiękowa na ścianach sprawdza się dobrze. Istnieją jednak również inne metody wygłuszania, takie jak ogrodzenia akustyczne, ekrany dźwiękochłonne oraz dźwiękoszczelne drzwi i okna.

Ekrany hałasu samochodowe

Acoustic Fences jest zbudowany z barierą dźwięku po drugiej stronie. Istnieją dwa rodzaje tego typu ogrodzenia, a mianowicie poziome i pionowe. Poziome ogrodzenia akustyczne mogą być umieszczone zarówno na jednej stronie domu lub z góry budynku. Są one skuteczne w zmniejszaniu hałasu, ale mają pewne wady, takie jak bariery dźwiękowe nie pomagają zmniejszyć hałasu z zewnątrz.

Parawany foniczne allegro

Ogrodzenia akustyczne wykonane z materiałów takich jak winyl są bardziej skuteczne w redukcji hałasu z zewnątrz niż inne rodzaje dostępnych ogrodzeń akustycznych. Posiadają one przegrody pomiędzy poszczególnymi panelami, dzięki czemu fale dźwiękowe są odbijane, a hałasy przedostają się na zewnątrz. W ten sposób ilość hałasu, który wydostaje się na zewnątrz jest znacznie zmniejszona w porównaniu do zwykłych ogrodzeń akustycznych.

Inną wadą tego typu ogrodzeń dźwiękoszczelnych jest to, że mają one tendencję do łatwego łamania się. Oznacza to, że trzeba je wymienić częściej. Nawet jeśli masz grube i dobrej jakości winylu lub aluminium, nadal łamią się po pewnym czasie i to może być powód, dla którego niektórzy właściciele domów są niechętni do zainstalowania tego rodzaju ogrodzenia w ich podwórku.

Należy również wziąć pod uwagę materiał użyty do produkcji ogrodzeń akustycznych. Należy unikać stosowania materiałów, które nie są wysoce odporne na dźwięk i wysokiej gęstości. Niektórzy właściciele domów uważają, że stosowanie materiałów nieoporowych w konstrukcji ich systemu redukcji hałasu na podwórku jest bardziej skuteczne niż stosowanie materiałów oporowych. Dzieje się tak dlatego, że te ostatnie mają tendencję do utrudniania panelom pochłaniania hałasu z zewnątrz.

Parawan akustyczne pokojowe

Instalacja ogrodzeń akustycznych sprawdza się bardzo dobrze w miejscach, w których występuje hałas z autostrady. Jednak większość hałasu autostradowego pochodzi z zewnątrz. W tym przypadku może nie być konieczne inwestowanie w grube materiały. W rzeczywistości można użyć plastiku lub innego cienkiego materiału i nadal osiągnąć doskonałe wyniki.

Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy instalacji tego rodzaju ogrodzenia jest jego wysokość. Powinieneś kupić ogrodzenie, które jest co najmniej jedną stopę wyżej niż rzeczywisty szczyt dachu lub domu. Jeśli potrzebujesz bariery redukcji hałasu, należy kupić taki, który ma większą zdolność pochłaniania dźwięku. Zasadą jest, że im wyższa bariera dźwiękowa, tym lepszy system redukcji hałasu ma. Można również wybrać materiał o mniejszej gęstości i nadal uzyskać dobre wyniki, ponieważ poziom absorpcji maleje wraz ze wzrostem wysokości.

Zaskakujące jest to, że nie trzeba wiele, aby zablokować dźwięk podczas pory deszczowej. Wystarczy zainstalować grube na cztery cale bloki pianki lub gumowanej maty i będzie dobrze. Oczywiście, należy upewnić się, że grubość materiałów jest równa i jeśli masz więcej szczelin między blokami, nie ma sensu instalować większej grubości. Skończy się tylko na marnowaniu energii.

Parawan dźwiękowe prywatne

Kolejną zaskakującą rzeczą jest to, że instalacja grubszych zajmuje więcej czasu niż cieńszych. W większości przypadków, trzeba będzie zbudować jedną sekcję ogrodzenia, a następnie dodać na sekcjach potrzebnych do osiągnięcia izolacji akustycznej. Musisz dowiedzieć się, jaka jest odległość między szczelinami, abyś mógł obliczyć, ile warstw materiałów będziesz potrzebował. W tym samym czasie należy również obliczyć, jak głęboko chcesz iść, aby zapewnić, że nie kompromis w zakresie redukcji hałasu.

Zaskakujące jest to, że niewiele jest rozwiązań typu „zrób to sam” dostępnych w tym zakresie. Istnieją tylko dwie opcje – budowa ściany dźwiękoszczelnej lub instalacja dźwiękoszczelnego ogrodzenia. Jeśli uważasz, że jesteś dobry w DIY, można spróbować zbudować ścianę siebie, a jeśli nie jesteś dobry, można zatrudnić kogoś do wykonania pracy dla Ciebie. Problem z zatrudnieniem kogoś jest to, że będzie płacić za pracę, a praca jest w cenie. Ponadto, jeśli zatrudnić eksperta, on lub ona może pobierać opłaty dość wysokie oprócz kosztów materiałów użytych do budowy starego ogrodzenia.

Podobne wpisy